NOVINKY ZE STAGRY Č. 1

Original  74i5609

NOVINKY ZE STAGRY Č. 1

Vážení zemědělci a příznivci zemědělství,

jelikož se letos nekonal tradiční jarní polní den, chtěli bychom Vás alespoň takto, elektronickou formou, informovat o dění u nás ve Stagře.
Přes prvotní nedostatek vody na jaře se nám asi všem nakonec vody dostalo více než dostatečně, a tudíž ani my letos nebudeme mít nouzi o objemná krmiva.

Nyní doděláváme sklizeň směsky hrachu s ovsem na senáž, která byla vyseta kolem 19. března strojem HORSCH Focus 6 TD v poměru 200 kg hrachu a 50 kg ovsa, hrách se sel radličkami do hloubky asi 5 cm a oves botkami TurboDisc do hloubky 2-3 cm.
Na senáž také sklízíme směsku žita Lesan s jílkem Teana, která byla vyseta kolem 15. září strojem 
HORSCH Pronto 6 DC G&F do hloubky asi 2,5 cm při výsevku 60 kg lesanu a 20 kg jílku na hektar – tato sklizeň je letos již třetí.

Žně obilí očekáváme mezi 5. a 10. srpnem. Setí řepky bychom chtěli zahájit začátkem srpna Focusem 6 TD po krmných směskách. Poté plánujeme Focusem 6 TD zaset větší množství meziplodin, letos se bude jednat o svazenku, kterou současně radličkami přihnojíme do větší hloubky cca 20 cm fosforem a draslíkem.

Začátkem července jsme ve Studené pořádali netradiční letní polní den, kde nám své poznatky o nové plečce HORSCH Transformer VF popsal pan Radek Divila. Jedná se o stroj určený pro meziřádkové pletí. Stroj bude k dispozici ve dvou záběrech - 6 m (Transformer 6 VF) a 12 m (Transformer 12 VF). Plečku je díky dobře promyšlené konstrukci jednotlivých paralelogramů možné nastavit na rozestupy řádků 25 cm, 45 cm, 50 cm, 70 cm a 75 cm. Stroj je vybaven integrovaným posuvným mechanismem, který spolupracuje s jednou nebo dvěma kamerami. Pro precizní práci rovněž slouží Section Control.

Pan Thomas Murr se poté věnoval novému způsobu dávkování na secích strojích HORSCH Maestro. Zájemci si poté mohli tyto stroje a některé další prohlédnout přímo v terénu a stroj HORSCH Transformer VF byl předveden v porostu kukuřice, která byla zaseta strojem HORSCH Maestro CV. Tento stroj se vyznačuje novým dávkovacím systémem AirVac, který je univerzálně použitelný pro přesné jednocení zrn. Jedná se o vakuové jednocení, při kterém se osivo nasává do perforovaného kotouče. Zrna pak prochází přes dávkovací stěrku, která zajišťuje, aby nedocházelo ke zdvojování. Tato stěrka se nemusí nikterak nastavovat. Osivo se pak z dávkovače dostává spádovou trubkou, která je vybavena senzory pro snímání zrn. Stroje Maestro mohou být vybaveny funkcí HORSCH AutoForce, která dovoluje automaticky upravovat přítlak na secí botku dle navolených parametrů, a vyrovnává tak rozdíly mezi různými půdními podmínkami.

K dalším novinkám, které u nás budou od září k zapůjčení, patří nový model diskového podmítače HORSCH Joker 6 RT, který má pracovní záběr 6,15 m a velký výběr pěchů jak jednoduchých, tak dvojitých. Joker se může kombinovat s nožovým válcem nebo smykovou Crossbar lištou. Od září budeme mít ve Stagře k zapůjčení dva tyto stroje, jeden s dvojitým pěchem RingFlex a druhý s dvojitým pakrem RollPack a smykovou lištou.

Z důvodu nekonání letošní Země živitelky bychom Vám ještě rádi představili jednu novinku, kterou bychom za standardních okolností měli koncem srpna v Č. Budějovicích vystavenou, a to HORSCH Focus 3 TD. Focus v záběru 3 m bude mít dvojitý zásobník o objemu 3 500 litrů. Při setí řepky je celý tento zásobník možné použít na hnojivo, na osivo se pak využije volitelný MiniDrill o objemu 400 litrů.

K zápůjčce rovněž nabízíme tažené postřikovače HORSCH Leeb, které díky patentovanému řízení ramen BoomControl dokáží pracovat buď pouze 30 cm od cílové plochy, s roztečí trysek 25 cm – HORSCH Leeb LT, v případě ekonomicky příznivější varianty HORSCH Leeb 4 AX ramena při rozteči trysek 50 cm pracují 50 cm od cílové plochy.

Ze skladových strojů jak k zápůjče, tak k prodeji nabízíme široký sortiment strojů HORSCH, ať už se jedná o výše zmíněné sečky Pronto, Focus, Maestro, postřikovače HORSCH Leeb a z podmítačů pak vedle Jokerů také různé druhy Terran – FX, FM, GX, MT a Cruiser XL.

Přejeme Vám dobrou letošní sezonu a pokud tomu aktuální podmínky dovolí, budeme se na Vás těšit na podzimním polním dnu ve čtvrtek 22. října ve Studené.
Pokud budete mít jakékoli dotazy ohledně našeho zápůjčního sortimentu, neváhejte se obrátit na naše obchodní zástupce. Ceny za naše služby a zápůjčky naleznete zde.

Za tým Stagry
Ing. Tereza Kašparová

[email protected], +420 602 223 179

KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF

Landscape thumb ssss

DEN SPOLEČNOSTI STAGRA 12. 10. 2011

Srdečně Vás zveme na Den společnosti STAGRA konaný dne 12. 10. 2011 ve středu od 10 hodin. Pozvánku v elektronické podobě lze stáhnout níže na uvedeném odkaz...